Manapság már nem meglepő, hogy kerékpár, SZÉP kártya használatával is vásárolható. Kedvező hír, ha éppen kerékpár vásárlás előtt állunk vagy éppen kiegészítőket szeretnék vásárolni meglévő termékünkhöz hiszen így még is csak tényleges készpénzt spórolhatunk meg.
Kerékpár, SZÉP kártya fizetés
A fizetés lehet személyesen az üzletben vagy webáruházon keresztül. Az online fizetés menete attól függ, hogy milyen SZÉP kártyával fizetünk. A megjegyzés rovatba mindig tüntessük fel a megrendelés sorszámát.
Az OTP SZÉP kártya esetében www.otpportalok.hu/fooldal honlapon kell belépni majd ezen a felületen kell elvégezni a végösszeg átutalását. K&H SZÉP kártyával történő vásárláskor fel kell hívnunk a K&H TeleCentert a 06 1/20/30/70 335 33 55-ös telefonszámon majd a 7-es menüpontot kell kiválasztani, azaz a K&H SZÉP kártya Ügyfélszolgálatát. Az adategyeztetés után megtörténik a számla kiegyenlítése, vagyis az átutalás.
Az MKB SZÉP kártyával csak úgy tudunk fizetni, ha előre engedélyeztetjük. Ezt úgy tudjuk megtenni, hogy előre el kell küldenünk a kártyához tartozó azonosító számot a webshop felé ezután az utalást a bank weboldalán (www.mkbszepkartya.hu/felhasznaloknak.html#fizetes ) tudjuk majd jóváhagyni miután a webshop a bankkal elindította a fizetési folyamatot.
Fontos megjegyezni, hogy nem kötelező a teljes értéket kiegyenlíteni SZÉP kártyával. Vannak olyan üzletek, ahol ránk van bízva, hogy a teljes összeget szeretnénk, vagy csak egy részét. Ebben az esetben a fennmaradó összeget csak készpénzben vagy bankkártyás fizetéssel fogadják el.
Milyen kerékpárokat vásárolhatunk?
Kicsiknek és nagyoknak, sportolni vágyóknak vagy éppen hobbi szinten kirándulóknak többféle típusú kerékpár közül választhatunk. A gyerek kerékpárok között találunk futóbicikliket 10-12.000ft környékétől kezdődően egészen akár 100.000ft-ig is mint például a WOOM1 Plus futóbringa. De készítenek akár névre szóló futóbicikliket a kicsik számára (pl. Yvelo Junior futóbicikli többféle színben) és vannak korosztálynak megfelelően különböző méretben kapható gyerekbicajok (12”-29”). Ezek a termékek már 40.000ft-tól kezdődően kaphatóak egészen 300.000ft-ig, amik már egy komolyabb kategóriának számítanak.
A városi kerékpárok kifejezetten a mindennapos használatra vannak kitalálva ezért jóval nehezebbek a sport kerékpárokhoz képest. Sok termék még bevásárló kosárral is ellátott így gondoltak arra is, ha egy-egy bevásárlást szeretnénk elintézni úgy, hogy kerékpár használatával közlekedünk. A városi vagy másnéven City kerékpárokra jellemző a kis csomagtartó rész a hátsó részen, valamint az is, hogy csengővel vannak ellátva. Természetesen külön lehet kapni női és férfi kerékpárokat. Válogathatunk például a népszerű Csepel, BIKETEK vagy a Hercules kerékpárok közül. Árban találhatunk egészen olcsónak mondható 70-75.000ft-os árkategóriában de akad közöttük olyan is, amely meghaladja a 300.000ft-ot is.
Aki szereti a divatos bicikliket és városi használatra szeretné vásárolni annak nagyszerű választás az úgynevezett Crusier kerékpár. Jellemző ezekre a termékekre, hogy hasonló a kialakításuk, mint a chopper motoroknak és felidézi a 70-es évek Amerikáját. Egy igazán vagány megjelenésű bringának mondható. Elülső részén biciklilámpa, valamint hátul egy csomagtartó rész van felszerelve mindegyik darabon. Ilyen kerékpárokat gyárt a Kenzel, Koliken vagy az Electra például. A legolcsóbb kerékpár ebből a típusból is 77.000ft (pl. Koliken COSMO) a legdrágább pedig 226.000ft is lehet (pl. Elektra Crusier Lux 3i).
Városi kerékpárok
A kifejezetten gyors és kényelmes városi közlekedéshez a Fixi, Single Speed kerékpárok a legalkalmasabbak. Ezeken nincs váltó tehát akár hátrafelé is tekerhetünk velük. Lendületes indulásra képesek és állandóan tekerni kell őket a folyamatos haladás érdekében. Ezek a termékek meghaladhatják akár a 260.000ft-os árat is.
A Camping kerékpárok igazán kényelmesek és könnyen használhatóak. Kis méretűek így bárhol könnyedén elférnek, sőt van közöttük olyan is, amely összecsukható is. Kiváló minőségű acélból készülnek. 91.000ft-278.000ft közötti árban kaphatóak.
A ritkán látott és használt háromkerekű kerékpárok is a városi közlekedéshez tartoznak. Ezek a bicajok nem csak a nagy bevásárláshoz alkalmasak, hanem arra is, hogy ha valakinek az egyensúly érzéke rosszabb. 124.000.-175.000ft között elérhetőek ezek a kerékpárok.
A túra kerékpárok mindenes kerékpárnak mondható, vagyis legyen szó bármilyen terepről remekül megállja a helyét. Ide tartoznak a Cross és Trekking kerékpárok. A legolcsóbb kerékpár 80.000ft míg a legdrágább 510.000ft is lehet. A Cross kerékpárok hosszabb utak megtételére alkalmas a vegyes terepen. A Trekking kerékpárok átmenet a városi és terep kerékpárok között tehát mindegyik használatra alkalmas.
Az MTB-k vagyis a Montain Bike-ok a durva terepek “királyai”. Ez az egyik legelterjedtebb kerékpár típus, vastag és masszív felépítés jellemzi őket, mellyel alkalmasak a terepen való biciklizésre. Válogathatunk pénztárca barát árban (pl. 66.000ft-os Biketek Eland MTB kerékpár) de találunk itt drágább mondhatni minőségi kerékpárokat is (pl. 359.000ft-os Kellys Gibbon 10 vagy a Moongose Argus Sport Fatbike 342.000ft).
A Pedelec kerékpárokat vagy másnéven elektromos bicikliket úgy tartják, hogy az csak azoknak jó, akik igazán lusták. Nos ez nem teljesen igaz! Persze árban lényegesebben drágábbak még is, akinél a kényelem is fontos annak igazán megéri. Ugyan úgy létezik ebből a típusból városi, terep, országúti, MTB, Fitness, Junior és Fold Pedelec kerékpárok.
A Hybrid kerékpárok ahogy a nevéből is ered több funkciót ötvöznek egyszerre. Ilyen kerékpárok pl. a Gravel, Fittness vagy a Cyclocross. A Gravel kerékpárok a túra biciklik és cyclocross versenykerékpárok hybridje (pl. LIV Devote Advanced Pro 1.834.900ft, Giant Revolt 1 564.900ft). A Fittness kerékpárok az országúti és a cross bicajok ötvözete. 100.000ft alatt nem igen találunk ilyen termékeket a legolcsóbb kerékpár is pl. a Csepel Torpedó 3 181.900ft-ba kerül a drágább termékek pedig mint pl. a Giant Fast Road Advanced 1 699.900ft is lehet.
Az országúti kerékpárok sportolásra lettek tervezve. Könnyűek és gyorsak. Ezt a típust szokták emlegetni és használni versenybicikliként is. 165.000ft-tól kezdődően egészen akár 3.884.000ft összegben értékesítenek ilyen típusú kerékpárokat. Ilyen pl. Cannondale SuperSix Evo Disc 105 50/34 vagy a Kellys URC 70.
A DIRT, BMX kerékpárok az akrobatikus mutatványok eszközei. A Dirt bicajok egysebességesek, masszív alkatrészekből és ültetett vázból tevődnek össze (pl. Moongose Fireball Dirt 244.990ft-ért vagy a GT La Bomba Dirt 344.990ft-ért). A BMX jellemzően kiskerekűek, egysebességesek és kifejezetten trükkökre és akrobatikai mutatványokra vannak tervezve (pl. BeFly WHIP BMX 149.990 ft-ért vagy a GT Team BMX 215.990ft-ért).
Elfogadott vagy sem a kerékpár SZÉP kártya fizetés esetén?
Nem minden kerékpár szaküzlet fogadja el fizetőeszközként a SZÉP kártyát pontosan azért, mert hivatalosan nem szerepel sehol az, hogy kifejezetten kerékpár vásárlására is fordíthatjuk a számlán szereplő összeget. Mivel a kerékpár a szabadidős tevékenységhez szükséges sporteszköz, ezért néhány kerékpár üzlet csak a bérlést tekinti elfogadottnak. Ennek ellenére nagyon nagy segítség minden kártyabirtokosnak az, hogy a legtöbb üzletben a kerékpár, SZÉP kártya használatával is megvásárolható.